Adsense Reklamları Nasıl En Fazla Tıklanma Alır ?

İnternet aracılığıyla gelir elde etmek son yıllarda bir çok insanın hayalini süslemektedir. Bir yere ve zamana bağlı kalmadan çalışabilmek için Google Adsense oldukça iyi bir seçimdir.

Neden Adsense?

Adsense geliri en garanti reklam modelidir. Kaliteli iş yapıyorsanız mutlaka karşılığını alıyorsunuz. Hiç bir aksama olmadan paranız banka hesabınıza yatar. Devlet işi kadar garantidir. Ne kadar çok çalışırsanız karşılığını daha fazla alırsınız.

Daha Fazla Tıklanma Almanın Püf Noktası

Google Adsense kazancınızı arttırmak istiyorsanız reklam yerleşim yerlerinizi optimize etmelisiniz ve reklamlarınızı tıklanabilecek en üst düzeyde ziyaretçilerinize sunmalısınız. Bunu yaparken hiç bir şekilde hileli yola başvurmamalısınız. Google’ın gelişmiş algoritmaları sayesinde büyük oranda bu algılanır ve hesabınız kapatılır. Harcadığınız zamanla kalırsınız.

Google Adsense

Google Adsense

Reklamlarınızın en fazla tıklanabilir seviyeye getirmeden önce kendi sitenize daha önceden hiç girmemiş, googledan gelip bu sitede reklam arıyormuş gibi bakın… Gerçekten reklamlarınız ilgi çekiyor ve farkına varmadan tıklıyormusunuz?
Google Adsense
Sitenizin header bölümüne reklamınızı ekleyin burada en çok tıklama alır diye bir kural yoktur. Google’ın verilerine göre reklamlara en çok tıklanan alan içeriğin içinde yer alan kısım…Bu sayfanın sağında solunda veya aşağısında olabilir ama içeriğin yanında ve içinde olan reklamlar en fazla tıklanma oranını alıyor. Sayfanın ortasına kocaman yerleştirilen bir reklam yerine 243X60 gibi ufak bir reklam alanı daha fazla tıklanma ve kazanç anlamına gelebilir.

İçerik ile reklamın iç içe geçmesinden başka en önemli hususta reklamlardaki renklerdir. İnternette herkesin bildiği bağlantı rengi mavidir. Kullanıcı farklı renklerdeki bağlantılara tıklama oranı diğer renklere oranla daha azdır. Arkaplan olarak ise çok fazla göze batmayan sitenizin içeriği ile uyumlu arkaplanlar seçebilirsiniz. Ben genelde sitenin arka planı hangi renk ise reklamda da aynı rengi tercih ediyorum.

Şunuda unutmamak gerekiyor;

Ne kadar kaliteli bir içeriğiniz varsa o kadar kazanıyorsunuz. Kalitesiz boş bir içerik ile istediğiniz gibi reklamları yerleştirin, optimizasyonuzu en iyi şekilde yapın, tıklanma oranlarınız yüksek olsun ama bu sefer eBGBM düşücektir, az kazanacaksınızdır. Video, dizi, eğlence vb. alanlar size çok iyi hitler getirebiliyor ama server masrafları, harcadığınız zamanları göz önüne aldığınız zaman 2-3 k hitli, içerik ve kazanç bakımından kaliteli bir web sitesi yüksek hitli eğlence sitesine göre daha cazip gelebilmektedir. Seo uzmanı bunların tamamını göz önünde bulundurarak, geri dönüşüm oranını iyi bir şekilde hesaplamalıdır.

Şu sektör bu kadar kazandırıyor sözlerine pek inanmayın.

Buradan bu hakkında da Adsense’in tıklanma oranlarına bakabilirsiniz.Ayrıca forumlarda gereksiz dolanmak, herkesin yazdığı yalan yanlış bilgiler yerine Adsense’in optimizasyon ipuçlarından, blog sitesinden çok daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Unutmayın ki google’ın kendi sitesinin haricinde seo uzmanlarınca yazılan bilgilerin bir çoğu kulaktan dolma ve özellikle de bizim ülkemizde bunlar hayli bir fazla … Önemli unsurlardan birisi de reklam yerleşimi kuralları için https://support.google.com/adsense/answer/1346295 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Google Adsense blog sitesini takip etmeyi unutmayın.

Son Olarak;

 

Adsense ban yemeden bol kazançlar dilerim :)

2 Comments

  1. ücretsiz seo 22 Mayıs 2013
  2. folklorist 03 Ocak 2014

Leave a Reply